REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Rohlig SUUS Logistics otwiera terminal cross-dock w CTPark Opoleartykuł
Pokaż artykuł
Rohlig SUUS Logistics otwiera terminal cross-dock w CTPark Opole
Rohlig SUUS Logistics uruchamia nowoczesny terminal przeładunkowy w CTPark Opole. Inwestycja zwiększa możliwości operatora w dystrybucji drogowej na rynku krajowym, a także w obsłudze przewozów międzynarodowych. Powstaną nowe miejsca pracy.
Setki nowych miejsc pracy. Kto inwestował w Łodzi w 2025 roku?artykuł
Pokaż artykuł
Setki nowych miejsc pracy. Kto inwestował w Łodzi w 2025 roku?
Trwa dobra passa inwestycyjna Łodzi. Miasto położone w centralnej części naszego kraju, na skrzyżowaniu najważniejszych dróg, coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na mapie inwestycji zagranicznych w Polsce. W 2025 roku obserwujemy nasilenie napływu kapitału z zagranicy, rozwój nowoczesnych sektorów i wzrost rynku pracy. Kilka dużych firm zdecydowało się ulokować swoje projekty w Łodzi lub w jej okolicach.
ARP S.A. uruchamia program „Atom bez barier” – szansa dla polskich firm na wejście do sektora energetyki jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
ARP S.A. uruchamia program „Atom bez barier” – szansa dla polskich firm na wejście do sektora energetyki jądrowej
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. uruchamia program „Atom bez barier” – kompleksowy pakiet instrumentów finansowych dla przedsiębiorstw, które chcą włączyć się w realizację pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Celem inicjatywy jest zwiększenie udziału krajowych firm w łańcuchu dostaw energetyki atomowej, wzmocnienie ich kompetencji technologicznych oraz ułatwienie dostępu do kontraktów w tym strategicznym obszarze.
Podkarpackie: Koniec przerwy zimowej - rusza nowy sezon budowlany [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Podkarpackie: Koniec przerwy zimowej - rusza nowy sezon budowlany [RAPORT]
Przed Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) kolejny pracowity i intensywny sezon budowlany. W województwie podkarpackim roboty budowlane prowadzone są m.in. na pięciu odcinkach drogi ekspresowej S19, o łącznej długości ponad 56 km. Na tych kontraktach zakończyła się właśnie przerwa zimowa. W trakcie jej trwania Wykonawcy nie zawiesili jednak całkowicie prac i realizowali je na tyle, na ile pozwalała na to pogoda i technologia. A jak wykorzystali sprzyjające warunki w trakcie zimy, GDDKiA podsumowuje w poniższym RAPORCIE:
Legnicka SSE – wzmacnia MŚP, zabiega o inwestorów w trzech nowych parkach przemysłowychartykuł
Pokaż artykuł
Legnicka SSE – wzmacnia MŚP, zabiega o inwestorów w trzech nowych parkach przemysłowych
Ponad 900 mln zł pozyskane jako wsparcie dla samorządów, kolejne miliony przeznaczone na inwestycje infrastrukturalne. Ośmiu nowych przedsiębiorców z innowacyjnymi projektami. Tak wyglądał 2022 r. w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Bieżący rok w LSSE zapowiada się równie ambitnie, bo spółka wspólnie z rządowymi agendami i samorządami planuje rozwój trzech parków przemysłowych. To kolejne ponad 1000 ha wolnych terenów inwestycyjnych.
Dolny Śląsk – rekordowy budżet województwa na 2023 rok. Będzie dużo inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk – rekordowy budżet województwa na 2023 rok. Będzie dużo inwestycji
Jaki będzie rok 2023 dla Dolnego Śląska? Z pewnością rekordowy – budżet województwa w wysokości 2 miliardów 274 milionów złotych oraz brak deficytu oznacza dla mieszkańców regionu wiele nowych inwestycji i dalszy dynamiczny rozwój gospodarczy całego regionu. Najwięcej pieniędzy samorząd województwa przeznaczy na transport, ochronę zdrowia i rozwój regionalny.
Małe, modułowe reaktory jądrowe w Polsce: pierwsze wspólne projekty OSGE & HITACHIartykuł
Pokaż artykuł
Małe, modułowe reaktory jądrowe w Polsce: pierwsze wspólne projekty OSGE & HITACHI
Hitachi i Orlen Synthos Green Energy rozwijają strategiczną współpracę na rzecz rozwoju floty SMR w obszarze IT, usług inżynieryjnych i przyłączy mocy. Hitachi Europe wdrożyło właśnie bezpieczne repozytorium dokumentacji dla OSGE i rozpoczyna pracę nad całościową architekturą aplikacyjną dla OSGE.
Brama na Bałtyk – w Elblągu powstanie nowoczesna infrastruktura portowa [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Brama na Bałtyk – w Elblągu powstanie nowoczesna infrastruktura portowa [FILMY+WIZUALIZACJE]
Modularność i multimodalność – to główne założenia nowoczesnego portowego hubu logistycznego, który powstanie w Elblągu. Powstanie terminal portowy T2 przy ul. Żytniej.
Brama na Bałtyk – w Elblągu powstanie nowoczesny portowy hub logistyczny [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Brama na Bałtyk – w Elblągu powstanie nowoczesny portowy hub logistyczny [FILMY+WIZUALIZACJE]
Modularność i multimodalność – to główne założenia nowoczesnego portowego hubu logistycznego, który powstanie w Elblągu. Powstanie terminal portowy T2 przy ul. Żytniej.
[T03552] Księcia Bogusława X 13inwestycja
Pokaż inwestycję
[T03552] Księcia Bogusława X 13
Pyrzyce, ul. Księcia Bogusława X 13
metraż
1 490 m2
cena
1 190 000
[Warszawa] Potencjał na nowe inwestycje handlowe w Warszawie – nie tylko Białołęka i Wilanówartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Potencjał na nowe inwestycje handlowe w Warszawie – nie tylko Białołęka i Wilanów
Wawer, Ursynów i Wola dołączają do Białołęki i Wilanowa jako jedne z najbardziej perspektywicznych l...
[Polska] Czy REIT-y mieszkaniowe sprawdzą się na polskim rynkuartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy REIT-y mieszkaniowe sprawdzą się na polskim rynku
Na ile, zdaniem deweloperów, REIT-y mieszkaniowe mogą okazać się atrakcyjną formą inwestowania dla o...
[Wrocław] Tak mogła wyglądać kamienica na Wyspie Słodowej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Tak mogła wyglądać kamienica na Wyspie Słodowej [WIZUALIZACJE]
Poznańska spółka Pro Design, nowy właściciel kamienicy na Wyspie Słodowej, prowadziła z architektami...
Powstający w Ostrołęce wielki blok gazowo-parowy o mocy 745 MW gotowy w 70 proc.artykuł
Pokaż artykuł
Powstający w Ostrołęce wielki blok gazowo-parowy o mocy 745 MW gotowy w 70 proc.
Powstający w Ostrołęce blok gazowo-parowy o mocy 745 MW to jedno z dwóch kluczowych przedsięwzięć Grupy Energa w zakresie budowy niskoemisyjnych źródeł bilansujących Krajowy System Elektroenergetyczny. Realizacja projektu w Ostrołęce obejmuje kompleksowe przygotowanie bloku energetycznego w formule EPC (Engineering, Procurement, Construction), czyli „pod klucz”, w tym: prace projektowe, nadzór nad zakupami, dostawami oraz robotami budowlanymi.
Uniwersytet Warszawski zawiesił "wiechę" na nowym budynku dydaktyczno-badawczym w Warszawie [ZDJĘCIA +WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Uniwersytet Warszawski zawiesił "wiechę" na nowym budynku dydaktyczno-badawczym w Warszawie [ZDJĘCIA +WIZUALIZACJE]
Uniwersytet Warszawski (UW) zawiesił "wiechę" na nowym budynku dydaktyczno-badawczym zlokalizowanym przy ul. Bednarskiej 2/4 w Warszawie. Inwestycja o wartości 255 mln PLN i powierzchni 19,2 tys. metrów kwadratowych ma zostać oddana do użytku w 2027 roku. W obiekcie znajdą się przestrzenie dla Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych.
Amerykańska firma Devbridge otworzyła biuro na warszawskim Mokotowie i szuka specjalistów ITartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Devbridge otworzyła biuro na warszawskim Mokotowie i szuka specjalistów IT
Należąca do grupy Cognizant Softvision amerykańska firma Devbridge koncentruje się na cyfrowej transformacji oraz opracowywaniu szytych na miarę rozwiązań IT. Aktualnie zatrudnia w Polsce ponad 50 specjalistów IT i planuje dalszą ekspansję w regionie.
Panattoni wskazuje na rosnące zaangażowanie europejskiej logistyki w zrównoważony rozwójartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni wskazuje na rosnące zaangażowanie europejskiej logistyki w zrównoważony rozwój
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, po raz kolejny połączył siły z międzynarodową kancelarią prawną HFW oraz firmą badawczą Analytiqa, by odsłonić tempo zrównoważonego rozwoju w europejskiej logistyce i łańcuchach dostaw w 2023 roku.
Zakończył się I etap budowy fabryki leków onkologicznych Polfy Tarchomin w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Zakończył się I etap budowy fabryki leków onkologicznych Polfy Tarchomin w Warszawie
5 lipca 2022 r. odbyło się uroczyste posadowienie wiechy oraz zakończenie I etapu prac związanych z budową Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych Polfa SA w Tarchominie. Jest to unikalny w skali kraju oraz Europy projekt i zarazem największa inwestycja Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa SA. Inwestycja warta jest łącznie około 500 milionów złotych.
W Olivia Centre – największym polskim centrum biznesowym, swoje biura otworzyły firmy z branży spożywczejartykuł
Pokaż artykuł
W Olivia Centre – największym polskim centrum biznesowym, swoje biura otworzyły firmy z branży spożywczej
Centra biznesowe najczęściej kojarzą się z firmami z branży IT lub zapleczem księgowym i rekrutacyjnym dla największych globalnych marek. Co może wydawać się zaskakujące, wachlarz branż firm, które lokują w nich swoje biura jest znacznie szerszy. W Olivia Centre – największym polskim centrum biznesowym, swoje biura otworzyły firmy z branży spożywczej, i to o tak nieoczywistym profilu działalności jak przetwórstwo ryb i handel zbożami, a nieoczywistych projektów w gdańskim centrum jest znacznie więcej.
FAMOT, należący do japońskiej grupy DMG MORI, zrealizował nową inwestycje w Pleszewieartykuł
Pokaż artykuł
FAMOT, należący do japońskiej grupy DMG MORI, zrealizował nową inwestycje w Pleszewie
Kolejna inwestycja w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK". Tym razem w województwie wielkopolskim. 17 października w siedzibie FAMOT Pleszew dokonano uroczystego otwarcia nowoczesnej Hali Montażu Komponentów p powierzchni 5250 mkw. Budynek powstał w zaledwie 12 miesięcy. Głównym wykonawcą była pleszewska firma Instal Chemik. WSSE "INVEST-PARK", wydała decyzję o wsparciu tego przedsięwzięcia pod koniec 2021 roku.
REKLAMA